Çorlu Selülit Masajı

Vücutta meydana gelen dokusal dolaşım bozuklukları selüliti oluşturan temel nedendir. Dolaşım bozukluklarının yanı sıra hızlı kilo alıp verme, hormonal bozukluklar, yetersiz kas aktiviteleri gibi pek çok sebeple meydana gelen selülit, kadınların en büyük problemlerinden biri arasında yer alıyor. Deri altındaki bağ doku ile deri arasında sıkışan yağ dokusu selülitleri oluşturur. Dış görünümü portakal kabuğuna benzeyen selülitler, estetik açıdan rahatsızlık verici bir görünüm meydana getirir.

Selülit masajı dolaşımın hızlandırılması ve vücudun toksinlerden arındırılmasında oldukça etkili bir masaj türüdür. Lokal olarak depolanmış yağlar olan selülitlerin kontrol altına alınması ve giderilmesinde aynı zamanda problemli dokunun sıkılaşıp, toparlanmasında sıkça başvurulan bir yöntemdir. Selülit masajının etkisiyle vücudunuzdaki fazla yağlar çözülürken, gevşemiş dokular sıkılaşır ve vücudunuz forma girer.

Uzmanlar, sadece kilo vermekle selülitlerden kurtulmanın mümkün olmadığını belirtiyorlar. Selülit, bilinenin aksine sadece kilolu kişilerde değil zayıf kişilerde de kendini gösterebilir. Ergenlik döneminden itibaren hormonal değişikliklerin etkisiyle her yaş grubunda karşılaşılabilen bir sorundur. Düzenli olarak uygulanan selülit masajı, selülitlerin yok edilmesi için uygulanabilecek yöntemlerden birisidir.

Diz kapağını hemen üstünden başlayarak yukarı doğru basen bölümünün tamamı; bacakların ön ve arka bölgelerinin tamamı selülitin olduğu temel bölgelerdir. Bitkisel yağ iki ele sürülür. Çok yavaş hareketlerle, fazla basınç uygulamadan masaj başlar. Dizlerin üstünden kalçalara kadar olan bölgede, aşağıdan yukarıya doğru hareketlerle bitkisel yağ yedirilir. Sıvazlama işlemi sırasında dolaşım hızlanır. Selülitli bölge için yoğurma işlemi uygulanır. Dairesel ve dikey yoğurma işleminden sonra parmak ucu iğne batırma yöntemi uygulanır. Yoğurma ve vurma hareketleri yağları kırar. Masajı sonlandırırken tekrar uygulanan sıvazlama hareketi ile toksinlerin böbrek yönünde hareket etmesi sağlanır.

Selülit masajı sırasında bitkisel yağlar kullanılır. Masaj için seçilen yağ vücutta ısıtıcı etki göstermelidir. Bu ısıtıcı etki selülitlerin parçalanma ve harekete geçerek vücuttan atılma sürecini hızlandırır. Bitkisel yağların emiliminin hızlı olması, sizi daha hızlı bir şekilde etkili sonuca götürecektir. Hücre yenileyici özellikteki yağların kullanımı sizi daha kaliteli ve kalıcı bir sonuca götürecektir.

Selüliti azaltan yağlar tek başına kullanılabileceği gibi birden fazla yağın karışımı şeklinde de kullanılabilir. Masaj seansında kullanılabilecek yağlar; portakal yağı, biberiye yağı, zambak yağı, çemen yağı, jojoba yağı, anason yağı, rezene yağı, susam yağı, limon yağı, lavanta yağı, ardıç yağı, nane yağı, buğday yağı, yasemin yağıdır. Teniniz bu yağlardan birine karşı alerjik tepki veriyorsa dikkatli olmalısınız. Teninizin küçük bir bölgesine az bir miktar dökerek beklediğinizde alerjiniz olup olmadığını kolayca anlayabilirsiniz. Yağı uyguladığınız bölgede kızarıklık ya da kabarma meydana gelmemişse, vücudunuzun bu yağa karşı alerjik tepkisi yoktur.

Bella Masaj Salonunda sizlere sunduğumuz selülit masajı, alanında uzman kişiler tarafından uygulanmaktadır. Doğru uygulanan selülit masajı yüzeyde kalmalıdır. Acı hissi vermeden deri altındaki dolaşımı iyileştirilmelidir. Doğru bir selülit masajı uygulamasında damar çapı daralır ve kan bacaklarda düzenli akar. Hücrelere daha çok oksijen gider ve toksinlerin vücuttan kolayca atılmasını sağlar. Hücresel enerji üretimi hızlanır. Yağ yakımı artar. Cildiniz esneklik kazanır.

Düzenli seanslarla vücudunuzda etkisini hissetmeye başlayacağınız selülit masajı aynı zamanda rahatlatıcı, keyif verici ve kendinizi daha zinde hissetmenizi sağlayıcı bir bakımdır.

Selülit masajı kan dolaşımı odaklı yapılan bir masajdır. Damar ve kalp rahatsızlığı olan kişilere önerilmemektedir. Kadınların adet ve hamilelik döneminde de damarlarındaki iç basınç değerleri çok yüksek olduğu için selülit masajı yapılmamalıdır. İç basıncın dış basınç altında kalıp ezilme, zarar görme ihtimali vardır.

BELLA MASAJ SALONU

En seçkin ve genç masözlerle hijyenik ortamda kaliteli masajın doğru adresi

REZERVASYON